Tatrzański Związek Narciarski

Martin Bajcicak następcą Aleksandra Wierietielnego

Słowak Martin Bajcicak został nowym trenerem kadry kobiet w biegach narciarskich. Zastąpił ona na tym stanowisku Aleksandra Wierietielnego, który zrezygnował z prowadzenia reprezentacji. Ten doświadczony szkoleniowiec wprowadził na światowy szczyt w gronie juniorów nasze zawodniczki.

Lukas Bauer pozytywnie ocenia pierwszy sezon pracy z kadrą

- Jestem bardzo zadowolony po pierwszym sezonie przepracowanym w Polsce. Nie tylko dlatego, że były dobre wyniki, ale przede wszystkim dlatego, że zawodnicy wykonali wielką pracę - przyznał Lukas Bauer, trener męskiej kadry, po sezonie Pucharu Świata w biegach narciarskich.

Puchar Grupy Azoty: Końcowe rankingi

Kolejna edycja Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich za nami. Tej zimy narciarze czterokrotnie rywalizowali w ramach Pucharu Grupy Azoty. Poniżej prezentujemy rankingi za sezon 2019/2020.

MŚJ w Oberwiesenthal: biegi sztafetowe za nami

Reprezentacja mężczyzn w składzie: Dawid Damian, Robert Bugara, Sebastian Bryja i Piotr Sobiczewski wywalczyła ósme miejsce w biegu sztafetowym 4 x 5 km podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Oberwiesenthal. Tytuł mistrzowski zdobyli Amerykanie. Wicemistrzami świata zostali Kanadyjczycy, natomiast na trzecim miejscu rywalizację ukończyli Włosi.

MŚ U-23: 25. miejsce Mateusza Haratyka

Mateusz Haratyk miejscem w najlepszej "30" zakończył zmagania w Mistrzostwach Świata U-23 w niemieckim Oberwiesenthal. Podopieczny Lukasa Bauera wywalczył 25. lokatę w biegu ze startu wspólnego na dystansie 30 km techniką dowolną. Tytuł mistrzowski wywalczył Norweg Harald Oestberg Amundsen. Natomiast w biegu kobiet na dystansie 15 km złotą medalistką została Szwedka Ebba Andersson.

Polacy powalczą w Pucharze Świata za oceanem

Maciej Staręga i Kamil Bury udadzą się do kanadyjskiego Québecu i amerykańskiego Minneapolis, aby powalczyć w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich. W tych dwóch miejscowościach najlepsi na świecie zawodnicy trzykrotnie będą rywalizowali w sprincie.